Производот се продава во пакет кој содржи 12 парчиња! во пакет

355 МКД

Dobra Voda Active

Dobra Voda Active е произведенa од природна минерална вода Dobra Voda, збогатенa со арома на бела праска и екстракти од гуарана и женшен. Гуараната и женшенот, како природни извори на енергија, даваат чувство на свежина преку целиот ден, подобрувајќи го вашиот ментален и физички капацитет. Dobra Voda active содржи витамин B12 и B6, коишто придонесуваат за нормално искористување на енергијата и намалување на заморот и исцрпеноста. 

100ml производ содржи:

Енергетска вредност - 77,6 kJ/ 18,2 kcal
Масти - <0,01 g
Од кои заситени масни киселини - <0,01 g
Јаглени хидрати - 4,3 g
Од кои фруктоза - 4,29 g
Диететски влакна - <0,01 g
Протеини - <0,01 g
Ниацин - 2,4mg*
Пантотенска киселина - 0,9mg *
Витамин B6 - 0,21mg *
Фолна киселина - 30µg *
Биотин - 7,5µg *
Витамин B12 - 0,375µg *

*15% од препорачаниот дневен внес