Производот се продава во пакет кој содржи 12 парчиња!

300 МКД

Dobra Voda Wellness

Dobra Voda Wellness е произведенa од природна минерална вода Dobra Voda, збогатенa со природна арома на портокал и природен екстракт од ѓумбир. Ѓумбирот со својот смирувачки ефект релаксира, ослободува од напнатост и позитивно влијае на имунолошкиот систем. Dobra Voda wellness содржи витамин B6, којшто придонесува за одржување на имунолошкиот систем и создавање на црвените крвни зрнца.

100ml производ содржи:

Енергетска вредност - 78,5 kJ/ 18,4 kcal
Масти - <0,01 g
Од кои заситени масни киселини - <0,01 g
Јаглени хидрати - 4,3 g
Од кои фруктоза - 4,29 g
Диететски влакна - <0,01 g
Протеини - <0,01 g
Ниацин - 2,4mg*
Пантотенска киселина - 0,9mg *
Витамин B6 - 0,21mg *
Фолна киселина - 30µg *
Биотин - 7,5µg *
Витамин B12 - 0,375µg *

*15% од препорачаниот дневен внес