Производот се продава во пакет кој содржи 12 парчиња!

300 МКД

Dobra Voda Balance

Dobra Voda Balance е произведенa од природна минерална вода Dobra Voda, збогатенa со природна арома на зелено јаболко и природен екстракт од алое вера. Природниот екстракт од алое вера има прочистувачко и детоксикациско дејство и придонесува за одржување на нормалниот имунолошки систем. Dobra Voda balance содржи нијацин и биотин, коишто придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем и на психолошките функции.

100ml производ содржи:

Енергетска вредност - 67,4 kJ/ 16,1 kcal
Масти - <0,01 g
Од кои заситени масни киселини - <0,01 g
Јаглени хидрати - 3,93 g
Од кои фруктоза - 3,93 g
Диететски влакна - <0,01 g
Протеини - <0,01 g
Ниацин - 2,4mg*
Пантотенска киселина - 0,9mg *
Витамин B6 - 0,21mg *
Фолна киселина - 30µg *
Биотин - 7,5µg *
Витамин B12 - 0,375µg *

*15% од препорачаниот дневен внес