Виски

Цена:

1 парче во пакет!

Scottish Leader 12 yo 0,7л

1.670 МКД
Scottish Leader 12 yo 0,7л
1.670 МКД

Scottish Leader 12 yo е совршено избалансирана богата и мека мешавина на шкотско виски зреена 12 години.

Се одликува со богата шери арома, избалансирана со портокал, морско оревче, зашеќерени овошја и карамелизирани јаболка. Освојува со својот богат вкус на орев, црно овошје, бел пипер и сладок чад. 

Има мек, благо зачинет и долготраен завршеток. 

1 парче во пакет!

Scottish Leader Original 0,7л

890 МКД
Scottish Leader Original 0,7л
890 МКД

Scottish Leader Original е наградувано мешано шкотско виски кое се продава во над 60 земји низ светот.

Се одликува со богато исполнета арома на шери, нота на чоколадо, свиленкасто нежен вкус на карамела и јаткасто овошје со ароматичен и долготраен завршеток.


1 парче во пакет!

The Irishman Single Malt 12 yo 0.7л

4.370 МКД
The Irishman Single Malt 12 yo 0.7л
4.370 МКД

The Irishman 12 Years Old. Ова извонредно крафт ирско виски е резултат на 12 годишно зреење. Тhe Irishman 12 Years Old e тројно дестилиран 100% single malt, направен целосно од ирски јачмен и одлежан во ексклузивни бурбонски буриња. Низ процесот на зреење добива извонредно деликатна арома со сладникави ноти на ванила, цимет и каранфилче, вешто балансирани со нежен допир на овошје. Поради неговиот квалитет и дистинкција, добитник e на голем број златни медали од Ирска до Америка и пошироко.


1 парче во пакет!

The Irishman Single Malt 0.7л

2.750 МКД
The Irishman Single Malt 0.7л
2.750 МКД

Тhe Irishman Single Malt. Повеќекратно наградуваното Тhe Irishman Single Malt е зреено во две различни дабови буриња - американски даб „бурбон“ и европски даб „шери“, кои му даваат исклучителен вкус и комплексност. Вкусот на кандирано овошје и смоква упатуваат на нежни и благи ароми на мед, со долг, декадентен финиш, интензивиран со ноти од суво грозје. Се произведува во мали шаржи, само од најдобрите дестилати. Секое шише го носи бројот на шаржа и потписот на основачот Bernard Walsh како ознака на извонреден квалитет.


1 парче во пакет!

The Irishman The Harvest 0.7л

2.390 МКД
The Irishman The Harvest 0.7л
2.390 МКД

The Irishman The Harvest. Овој спој на 70% Single Malt и 30% Single Pot Still е создаден и лично потпишан од основачот Bernard Walsh. The Irishman The Harvest е тројно дестилирано виски за помек вкус, одлежано во американски бурбонски буриња и созреано до совршенство. Се одликува со мирисни ноти на пикантни зачини и праска, со вкус на темно чоколадо и длабок дабов финиш. Повеќекратен добитник на златен медал на International Spirits Challenge во Лондон.